Jesteś tu: strona główna < Oświata < JESIEŃ LIŚCIA JASIA ⁄

JESIEŃ LIŚCIA JASIA

29 października 2019r. uczniowie z klasy 1b byli w Miejskiej Bibliotece w Reszlu na bardzo ciekawych zajęciach.

Najpierw słuchały pięknego tekstu pt. „Jesień liścia Jasia” opowiadającego o przemijaniu i o urokach poszczególnych etapów życia. Tekst napisany językiem zrozumiałym zarówno dla dzieci jak i dorosłych w bardzo obrazowy sposób porównał życie ludzkie do życia pojedynczego liścia na drzewie. Po wiosennym wzroście i burzliwym lecie nadchodzi spokojna jesień, a następnie zima czyli zakończenie życia - wtedy liście opadają na ziemię i wracają do natury.

Dzieci w skupieniu słuchały tekstu, odpowiadały na pytania związane z tekstem, a następnie wykonały piękne prace plastyczne – jesienne drzewa z opadającymi liśćmi.

Zajęcia doskonale wplotły się w atmosferę panującą tuż przed okresem, w którym odwiedzamy groby najbliższych.

opublikowano: 2019-11-06, © Dorota Choromańska,

fot. Dorota Choromańska