Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Hokus – pokus, czary - mary, niech się spełnią andrzejkowe czary! ⁄

Hokus – pokus, czary - mary, niech się spełnią andrzejkowe czary!

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, ale także źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Są różne sposoby na to, aby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma szklaną kulę lub zapytać Cygankę, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Dlatego też w dniach 28-30 listopada uczniowie klas I a, I b, II a i II b Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu udali się z wychowawcami do Miejskiej Biblioteki w celu odkrycia swoich przyszłych losów. Panie bibliotekarki okazały się wspaniałymi wróżkami. Wróżono ze słomek, kolorowych kamyków, losowano karteczki z przepowiednią, odkrywano kubki, pod którymi ukryte były małe przedmioty symbolizujące rychły ożenek, bycie singlem czy tez bogactwo. No i oczywiście ustawiano buty.

Śmiechom i zabawie nie było końca! Teraz czekamy, aby nasze wróżby się spełniły, szczególnie te, dotyczące super wyników w nauce.

Dziękujemy Paniom Ali i Wiesi za wprowadzenie nas w tak niezwykły klimat obrzędów andrzejkowych i wspaniale przygotowane zajęcia.

Wychowawczynie klas I- II

opublikowano: 2012-12-16, © Organizatorzy,