Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Dzień Edukacji Narodowej ⁄

Wydarzenia_szkolne

Dzień Edukacji Narodowej

W środę 13 października społeczność naszej szkoły zebrała się w hali sportowej, by podczas apelu wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość ta jest zawsze ważnym momentem podsumowań i nagród. Dyrektor Zespołu Szkół – Waldemar Mieszkowski oraz Starosta Kętrzyński nagrodzili wyróżniających się nauczycieli. W imieniu starosty dyplomy uznania paniom – Dorocie Paradzie oraz Magdalenie Kuleszo wręczyły Naczelnik Wydziału Oświaty - Danuta Tomczak oraz Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Powiatu Kętrzyńskiego – Marta Żylińska.

20 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium Starosty Kętrzyńskiego za wysokie wyniki w nauce w ostatnim półroczu. Są to:

• Z. Bach – kl. III BSg
  • K. Gawrońska -kl. III BSg
  • Ł. Cieszyński – II BS
  • J. Jurkian – kl. III TIg
  • Ł. Gumkowski – kl. II TI
  • M. G. Lisek – kl. II TI
  • A. Sztabińska- kl. III TGiPCg
  • A. Jurzyk – kl. III TIp
  • A.P. H.T. Scheiba – kl. III TIp
  • M. Wiktorek – kl. III TAK
  • J. L. Szara - kl. II TGiPC
  • D. Rożenko –kl. II TGiPC
  • J. Siłkowska – kl. II TGiPC
  • E. Jurkiewicz – kl. II TGiPC
  • W.P. Gumkowski – kl. IV TI
  • P. Matuszewska – III LOg
  • A.Filipiak – kl. III LOg
  • J. Brygoła – kl. III LOg
  • M. Bułak – kl. III LOg
  • K. Romańczuk – III LOg

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i wymienili gratulacyjny uścisk dłoni z przedstawicielkami starostwa oraz dyrektora szkoły.

Z okazji Dnia Edukacji swoje nagrody przyznał także Dyrektor Zespołu. W tym roku wyróżnieni zostali: R. Mieszkowski, A. Speth, M. Śliwka, A. Śpiewak, K. Majcher, G. Subocz, A. Mazurowska, E. Pupel, K. Kurgan – Romańczuk, B. Drążek, M. Popławska, D. Kuczyńska, T. Wielgat, K. Chamik, I. Fic oraz D. Kowalski.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Przewodnicząca Rady Rodziców –p. Anna Scheiba, życząc radzie pedagogicznej „uśmiechu i radości podczas wykonywanej pracy. Niech owocami Państwa pracy będą pokolenia dobrych i mądrych Polaków…”.

Zgodnie z tradycją szkoły tego dnia uroczyście przyjęliśmy97 uczniów klas pierwszych do grona przedstawicieli Zespołu Szkół. Podczas ślubowania każdy z klas I LO, I TAK, IGiPC, I TI, I TTD i I BS I stopnia przyrzekł godnie reprezentować szkołę, wypełniać jej misję, szanować innych i świecić przykładem jako zarówno rzetelny, obowiązkowy uczeń, jak i dobry człowiek.

W dalszej części apelu nauczyciele i pracownicy szkoły zostali odznaczeni przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego złotymi medalami. I wreszcie przyszła kolej na „Maciejki 2021” – szkolne statuetki, które już tradycyjnie przyznawane są nauczycielom w 10 kategoriach. W tym roku w wyniku głosowania uczniów całej szkoły zwyciężyli:

w kategorii:

• „The Voice of Rataj” – Zofia Kuczkowska
  • „ Zloty Ciuszek” – Anna Ziuzia
  • „ Sprytne Oczko” – Dorota Parada
  • „ Złoty Śmieszek” – Krzysztof Jelisiejew
  • „ Spokojna Dusza” – Zofia Kuczkowska
  • „Priorytet” – Wioletta Drężek – Bołtruczek
  • „ Nasz przyjaciel” – Amanda Mazurowska
  • „ Ratajska Wikipedia” – Mariusz Śliwka
  • „ Złoty Ząbek” – Sławomir Siwek
  • „ Maciej Roku 2021” - Wioletta Drężek – Bołtruczek

Apel umilili fenomenalnymi wykonaniami uczniowie: J. Hatalak, O. Rożenko oraz J. Samotyha.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom oraz naszym absolwentom życzymy wszystkiego, co najlepsze na każdy dzień roku szkolnego!

Podziękowania:

• - J. Śliwce i kl. III TIp za pomoc w przygotowaniach apelu
  • - M. Małeckiej i klasom TAK za piękną dekorację
  • - R. Mieszkowskiemu i zdolnym przyszłym stolarzom za wykonanie statuetek
  • - K. Kurgan – Romańczuk za druk i wsparcie uczniów
  • - L. Gamdzyk za obsługę nagłośnienia
  • - składowi pocztu sztandarowego za profesjonalizm
  • - członkom SU oraz innym wspaniałym uczniom, którzy pomogli w przygotowaniach
  • - Paniom Teresce i Mirce za czystą salę
  • - każdemu, kto wsparł słowem, czynem i dobrą myślą…

opublikowano: 2021-10-14, © Julita Woźniakowska,