Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Dziewiętnasta edycja Akcji Sprzątania Świata. ⁄

Dziewiętnasta edycja Akcji Sprzątania Świata.

Kocham, lubię, szanuję … nie śmiecę – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna międzynarodowa Akcja Sprzątania Świata. Tradycyjnie w Polsce przypada ona w trzeci weekend września. Do akcji 14 września aktywnie włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu. Nasze społeczeństwo niestety w licznych miejscach pozostawia różnego typu odpady, do których udało się dotrzeć naszym uczniom. Na sprzątanie świata wyruszyły klasy IV-VI, łącznie 8 oddziałów. Akcję nadzorowały panie: Małgorzata Gardocka i Joanna Piskosz, zaś koordynatorem była pani Katarzyna Krajewska.

Dzieci bardzo chętnie zbierały odpady, nawet te najdrobniejsze. Łącznie zebrano 1320 dm3 śmieci. Najwięcej zebrała klasa IVa – 360 dm3, za co należą im się wyrazy uznania. Z każdym rokiem trwania Akcji Sprzątania Świata jest coraz mniej odpadów, niestety są jeszcze rejony, gdzie odpady są pozostawiane nielegalnie. Nie wolno nam dać na to społecznego zezwolenia. Nie powinniśmy przechodzić obojętnie nawet obok jednego rzuconego papierka. Jeżeli chcemy żyć w czystym środowisku, wszyscy musimy o nie dbać. Okażmy szacunek przyrodzie wtedy i ona na pewno nam się odwdzięczy.

opublikowano: 2012-09-16, © Katarzyna Krajewska.,

fot. Organizatorzy