Szkoła Podstawowa Nr 3
w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Oświata < Dzień kota i pierwszaki ⁄

Dzień kota i pierwszaki

Koty bajkowe, koty bezdomne, koty domowe, dachowce oraz pomoc kotom i ich prawidłowe żywienie to główne tematy obchodów "Światowego Dnia Kota" w klasie Ic Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu.

Uczniowie klasy Ic wspólnie z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej obchodzili 20 lutego „Światowy dzień kota”. Wprawdzie to święto wypada 17 lutego, ale z racji wolnej soboty świętowanie odbyło się 3 dni później. Pani Ala Dziemiańczyk opowiedziała dzieciom jak należy opiekować się i prawidłowo żywić koty. Przeczytała opowiadanie o kotce Milusi.

Dzieci uczestniczyły w zabawach : naśladowały zachowanie kotów, oglądały ilustracje przedstawiające koty, czytały tytuły książek o najpopularniejszych bajkowych kotach. Odbył się również konkurs sprawnościowy pt. „ Kotek-pije mleczko ”,w którym dzieci bardzo chętnie wzięty udział.

Na zakończenie spotkania dzieci wykonały sylwety czarnych kotów. Celem spotkania było propagowanie zasad opieki nad kotami, zwrócenie uwagi na rolę kota w życiu człowieka oraz pomoc kotom, które znajdują się w trudnej sytuacji-kotom bezdomnym. Dziękujemy pani Ali z MBP w Reszlu za wspólną lekcję z edukacji polonistyczno-przyrodniczej.

opublikowano: 2018-02-21, © Krystyna Bujnowska,

fot. Krystyna Bujnowska