Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Dzień Pluszowego Misia ⁄

Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia, który obchodzimy 25 listopada, ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Chyba trudno znaleźć dom, w którym nie ma lub w przeszłości nie było pluszowego misia, dawniej burego, teraz pięknego, kolorowego, ale zawsze kojarzonego z beztroskim czasem dzieciństwa…

Uczniowie klasy Ia z SP 3 w Reszlu uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Reszlu z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o misiach, bohaterach powieści, bajek, filmów i piosenek takich jak np. Kubuś Puchatek, Paddington, Miś Uszatek, Mały Miś. Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat misiów, oglądali książki z pluszowymi bohaterami. Aktywnie uczestniczyli w zabawach ruchowych, zabawach ze śpiewem oraz zajęciach plastycznych. Dzień Pluszowego Misia dostarczył uczniom wiele uśmiechu i radości.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Często jest on kolegą do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć. Jest ważny i stąd jego święto.

opublikowano: 2016-11-30, © Joanna Piskosz,

fot. Joanna Piskosz