Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Dzień Matki w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu ⁄

Dzień Matki w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

W ramach trwających XIV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny 2012 w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu odbyły kameralne imprezy i spotkania w klasach z okazji Dnia Matki.

Dzień Matki to chyba jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Obchodzimy je zawsze 26 maja. Dlaczego właśnie w tym dniu? Może dlatego, by wszystkie najpiękniejsze kwiaty wiosny mogły być ofiarowane kochanym mamom.

Jedno słowo - mama, ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że dała nam największy skarb – życie. W tym dniu wszystkie mamy obdarzone są szczególnymi dowodami wdzięczności. Przedszkolak przynosi swojej mamie laurkę, a uczeń własnoręcznie wykonany upominek, dorośli żyjący z dala od matek ślą im najcieplejsze myśli i życzenia.

Również uczniowie klasy III a chcieli uczcić to piękne święto w sposób szczególny, dlatego zaprosili swoje mamy do szkoły na uroczystość przygotowaną specjalnie dla nich. Były wiersze, piosenki, laurki, kwiaty i życzenia płynące prosto z małych, ale gorących serc. Dzieci udowodniły, że kochają swoje mamy nie tylko za to że są, ale również za to że są kochające, troskliwe, pracowita, serdeczne, opiekuńcze, wyrozumiałe, cierpliwe i tak można jeszcze długo wymieniać jakie są mamy.

Po występach był słodki poczęstunek, konkursy, zabawy dla dzieci i mam. Uśmiechom i wzruszeniom nie było końca. Ciężko było się rozstać, bo z mamą zawsze jest dobrze i czas szybko płynie.

Dzieci włożyły w przygotowanie uroczystości dużo wysiłku, pracy i serrca, ale było warto, by zobaczyć uśmiechnięte i wzruszone twarze mam. Myślę, że uroczystość na długo zapadnie w pamięci zarówno dzieci jak i mam.

opublikowano: 2012-05-26, © Danuta Baten.,

fot. Organizatorzy