Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Dzień Mamy w Szkole Podstawowej nr 3 ⁄

Dzień Mamy w Szkole Podstawowej nr 3

Jest taki dzień … Dzień wyjątkowy, w którym wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości, to 26 maja – Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie klasy I c przygotowali uroczystość. Dużo wcześniej wręczyli mamom zaproszenia i w tajemnicy przed nimi uczyli się recytować wiersze, wykonali laurki i pisali życzenia.

W tym szczególnym dniu, w odświętnych strojach i z uśmiechem na twarzy, pierwszaki zaprezentowały program artystyczny za co otrzymały ogromny aplauz. Nie zabrakło żadnej mamy, więc każde dziecko mogło powiedzieć swojej mamie jak bardzo ją kocha patrząc jej w oczy. To niezapomniane, wzruszające przeżycie dla jednej jak i drugiej strony. Dzieci zaśpiewały mamom kilka piosenek, a na koniec odśpiewały „Sto lat”. Mamy miały też zadanie do wykonania. Musiały rozpoznać siebie na portrecie wykonanym przez dziecko. Nawet im się to udało! Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła ekologicznego przygotowali pantomimę pt. „Przebudzenie”. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Pamiętajmy o mamach nie tylko w dniu ich święta.

opublikowano: 2011-05-27, © Joanna Piskosz,