Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu ⁄

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu

12 października 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszyscy nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy Zespołu spotkali się w budynku przy ulicy Chrobrego. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Burmistrz Reszla, Pan Marek Janiszewski, zastępca Burmistrza, Pan Jerzy Bajorek, przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Anna Scheiba, ksiądz dziekan Krzysztof Bumbul oraz zawsze mile widziani w naszej szkole emerytowani nauczyciele i pracownicy.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandarów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Dąbrowskiej oraz Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Pan Edward Szmul, który pięknie mówiąc o szkole i powołaniu nauczyciela, przywołał maksymę starożytnego filozofa, Seneki Młodszego: „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”. Złożył życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom. Zgromadzeni w sali gimnastycznej usłyszeli także wiele miłych słów z ust przybyłych gości.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród. Nagrody Burmistrza Reszla otrzymali: pani wicedyrektor Danuta Baten, pani wicedyrektor Agnieszka Żyła, pan dyrektor Edward Szmul oraz pani Magdalena Baranowska, pani Małgorzata Gajo, pan Wojciech Jałoszewski, pani Iwona Krupowicz, pani Marta Maciorowska, pani Elżbieta Majcher, pan Łukasz Pyrzak, pani Marta Szachnowicz, pani Anna Szewczyk, pani Alina Szmul, pan Paweł Zając, pani Elżbieta Ziółek.

Nagrodami Dyrektora zostali wyróżnieni: pani Krystyna Bujnowska, pani Marta Brygoła, pani Dorota Choromańska, pani Agata Doboszewska-Kasperek, pani Krystyna Dudek, pan Mariusz Jałoszewski, pani Marlena Jałoszewska, pani Joanna Maksymiuk, pani Małgorzata Maksymiuk, pani Agnieszka Migus, pani Joanna Piskosz, pani Anna Płotast, pani Dorota Stasiewicz, pani Magdalena Urbanowicz, pani Jolanta Wasiluk. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pan Dyrektor pogratulował paniom Joannie Maksymiuk i Małgorzacie Maksymiuk zdobycia kolejnego stopnia awansu zawodowego – nauczyciela dyplomowanego.

Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów z klasy IV d i kilku uczennic z klasy VII a. Uczniów przygotowały panie Elżbieta Ziółek oraz Agata Doboszewska-Kasperek. Dekoracje wykonała pani Joanna Uglarenko. Pomocą służyli pani Anna Szewczyk oraz pan Wojciech Jałoszewski. Montaż słowno-muzyczny bardzo spodobał się widowni. Czwartoklasiści odegrali swoje role z dużym zaangażowaniem. Pan dyrektor podziękował dzieciom i przygotowującym je nauczycielkom za pracę nad

przedstawieniem.

Na tym zakończyły się obchody DEN w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu.

opublikowano: 2018-10-15, © Małgorzata Gajo,

fot. Jarosław Żyła.