Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < Dzień Bezpiecznego Internetu ⁄

Informacje i wydarzenia

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dnia 7 lutego 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu odbyły się dwa spotkania z okazji zbliżającego się Dnia Bezpiecznego Internetu (11.02.20120r.), w których wzięli udział uczniowie klas IV a i VI c.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez praktykantów z technikum o profilu informatycznym oraz grafiki i poligrafii cyfrowej w Reszlu. Tematem przewodnim spotkań był temat hejtu i wyrażania opinii w Internecie, a także bezpieczeństwa w sieci.

Praktykująca młodzież chciała uświadomić uczniom, na jakie niebezpieczeństwa są wystawiani poprzez udostępnianie informacji w Internecie, wyjaśnić czym jest krytyka, hejt i trolling i jakie są ich konsekwencje.

Okazało się, że uczniowie nie zdawali sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne może być udostępnianie informacji w sieci, a także nie dostrzegali różnicy między hejtem a krytyką. Praktykanci: Jakub Oleszczuk, Dominik Bigaś, Krystian Narkowicz, Andrzej Iwaniak, Natalia Prościńska.

opublikowano: 2020-02-13, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy