Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Dwanaście miesięcy – głośne czytanie przez rodziców przedszkolaków. ⁄

Dwanaście miesięcy – głośne czytanie przez rodziców przedszkolaków.

W lutymi marcu 2018 r. w grupach starszych przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu odbyło się kolejne spotkanie z literaturą dziecięcą czytaną przez rodziców.

Zaproszeni rodzice przeczytali dzieciom "Baśń o dwunastu miesiącach” Janiny Porazińskiej. Była to pouczająca historia o tym, że grzeczność i dobre serce zostają wynagrodzone, a lenistwo i złośliwość zostanie ukarana. Bohaterką opowieści była pracowita, miła dziewczynka o dobrym sercu, której macocha z córką zazdrościły urody i sympatii sąsiadów. Pod pretekstem wysyłały sierotę na mróz z nadzieją, że nigdy nie wróci do domu. Tymczasem pasierbica poznała nieoczekiwanych pomocników- dwunastu braci, dzięki którym wszystko dobrze się skończyło.

Dzieci na podstawie baśni w ciekawy i zabawny sposób poznały charakterystyczne cechy poszczególnych pór roku oraz nazwy miesięcy. Przedszkolaki układały miesiące według kolejności, kolorowały rysunek dotyczący treści baśni oraz potrafiły ocenić postępowanie jej bohaterów. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z dużym zainteresowaniem i nie kryły swoich emocji.

Wychowawczynie i dzieci z Oddziałów Przedszkolnych składają serdeczne podziękowania mamie Huberta - pani Anecie Hryniewickiej i mamie Eweliny- pani Małgorzacie Bondar za zaangażowanie i czekają na kolejne spotkanie, z nowymi bohaterami bajek.

opublikowano: 2018-03-28, © Krystyna Dudek,

fot. Krystyna Dudek