Jesteś tu: strona główna < Oświata < Dorotka po drugiej stronie tęczy ⁄

Dorotka po drugiej stronie tęczy

20 listopada 2018 roku przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Reszlu wybrały się do Kętrzyńskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Było to edukacyjne przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia będące adaptacją klasyki światowej literatury ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Widzowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu.

Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom. Podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Podane w przystępny, stosowny do wieku odbiorców treści zawierały prawdy stare jak świat, ale jak się okazuje wciąż aktualne: dobro zawsze zwycięża, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, warto wierzyć we własne siły, przyjaźń pokona największe przeciwności losu. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, a gra aktorów na długo zostanie w pamięci małych widzów.

opublikowano: 2018-11-28, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy