Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Deutsch- Wagen- Tour w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu ⁄

Deutsch- Wagen- Tour w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

9 lutego 2012 roku do Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu po raz trzeci już zawitał Deutsch – Wagen – Tour (DWT).

Celem projektu jest wzrost popularności języka niemieckiego w Polsce. W ramach akcji DWT pięć samochodów z logo projektu odwiedza w całej Polsce szkoły, przedszkola, centra edukacyjne i uczelnie. Profesjonalnie przygotowani lektorzy prowadzą zajęcia lekcyjne, współorganizują dni otwarte i uczestniczą w projektach językowych. Poprzez gry, zabawy i konkursy lektorzy zachęcają do poznawania języka niemieckiego i kultury naszego zachodniego sąsiada. Samochody „Deutsch – Wagen – Tour” wyposażone są w różnego rodzaju pomoce naukowe, podręczniki, płyty z muzyką, gry oraz gadżety, które lektorzy wykorzystują podczas zajęć. Wszystko po to, aby przeprowadzić niecodzienną lekcję języka niemieckiego. I ten właśnie samochód odwiedził naszą szkołę.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas V, zainteresowanie było ogromne i wszyscy bawili się znakomicie. Uczniowie brali aktywny udział w animacjach i zabawach z językiem niemieckim. Było przy tym wiele śmiechu, a przy okazji uczniowie mogli poznać dużo nowych słówek i powtórzyć te, które już wcześniej znali. Za uczestnictwo w konkursach dzieci otrzymały nagrody w postaci plecaków, koszulek, piłek i innych drobiazgów. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i podekscytowani. Na podsumowanie zajęć uczniowie zaśpiewali piosenkę w języku niemieckim.

Zgromadzonych uczniów i panie lektorki pożegnała dyrektor szkoły pani Danuta Baten, podkreślając jak ważna jest dzisiaj nauka języków obcych w naszej wielojęzycznej Europie.

Mamy nadzieję, że Deutsch – Wagen – Tour odwiedzi nas także w przyszłym roku szkolnym.

opublikowano: 2012-02-10, © Marlena Jałoszewska.,

fot. Marlena Jałoszewska.