Wydarzenia_szkolne
Debata w klasach VII
Dnia 05.12.2017r. 47 uczniów dwóch klas siódmych wzięło udział w programie profilaktycznym „Debata”.
Zajęcia poprowadziła pani Elżbieta Górecka z Ośrodka Profilaktyki i Edukacji „Lider” z Morąga.
Każda klasa pracowała podczas trzech godzin lekcyjnych.
Młodzież rozpoczęła zajęcia od udzielenia pisemnej odpowiedzi na kilka pytań związanych ze spożywaniem alkoholu.
Następnie została przeprowadzona burza mózgów na temat korzyści i strat wynikających ze spożywania alkoholu oraz substancji psychoaktywnych. Uczniowie w małych grupach wypracowali postanowienia mające na celu uchronić ich przed stratami związanymi z wyżej wskazanymi substancjami, następnie grupy zaprezentowały wyniki swoich prac na forum klasy.
Z „Debaty” wynika, że w większości uczniom towarzyszy prawidłowe – prozdrowotne myślenie. Warto je wspierać i wzmacniać.
Projekt uporządkował wiedzę uczniów dotyczącą używek, wzmocnił ich w przekonaniu, że ich zażywanie do niczego dobrego nie prowadzi. Pomógł dokonać postanowień na najbliższą przyszłość.
opublikowano: 2017-12-08, © Anna Lemecha,
ostatnie artykuły z tego działu:
- Z Internetem świat jest bliski - zajęcia edukacyjne zespołu CYBERspot
- Igrzyska dzieci Szkolnego Związku Sportowego - III miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Województwa W-MSZS w piłce nożnej dziewcząt
- Z Internetem świat jest bliski - zajęcia edukacyjne zespołu CYBERspot
- WYJAZD KLAS ÓSMYCH NA LEGENDARNY MUSICAL METRO
- VI Regionalny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy klas 3 w Reszlu
- Uruchom serce bliźniemu - II miejsce w województwie uczennic naszej szkoły w konkursie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego
- Sukcesy uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Reszlu w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych 2024/2025
- Zwycięzcy konkursu "Życie bajką jest"
- Haft Matematyczny
- WARSZTATY DLA UCZNIÓW - PRZEMOC RÓWIEŚNICZA
- dalej...