Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < DZIEŃ KOTA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH ⁄

DZIEŃ KOTA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

W dniu 17 lutego 2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto - „Dzień Kota”. Tego dnia przedszkolaki we wszystkich grupach zamieniły się w kociaki i wzięły udział we wspólnych kocich zabawach muzyczno - ruchowych: „Uciekaj myszko do dziury”, „Koci spacer”, „Kocia gimnastyka”. Obejrzały również film aminowany „Przygody kota Filemona” i wysłuchały bajki „Kot w butach”. W każdej sali odbyły się zajęcia plastyczne. Przedszkolaki wykonały piękne prace pt. „Koty, kotki i koteczki”.

Grupy 0A, 0B, 0C, 0D wzięły udział w zajęciach czytelniczych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu. Tematem zajęć była bajka o zarozumiałej kotce i mądrej myszy z utworu E. Molisani pt. „Kotka Milusia”Po obejrzeniu teatrzyku Kamishiba i dzieci rozmawiały na temat postępowania bohaterów opowieści. Później oglądały albumy i książeczki o kotach. Dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat tych milusińskich zwierząt. Podczas spotkania odbył się również konkurs. Przedszkolaki próbowały pić mleko z miseczki posługując się tylko językami. W części plastycznej zajęć przedszkolaki wykonały piękne zakładki do książek „Koty”.

Ten dzień był pełen wrażeń. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat kotów i na pewno będą wrażliwe na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

opublikowano: 2022-03-02, © Anna Szumko,

fot. Anna Szumko