Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SP 3 ⁄

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SP 3

14 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu, odbyła się uroczysta akademia dla uczczenia Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji, uczniowie przyszli do szkoły w odświętnych, galowych strojach, a zamiast zwykłych lekcji dzieci obejrzały przygotowany przez uczniów klasy VIb oraz Koło Teatralne apel.

Na akademię do naszej szkoły przybyli również zaproszeni goście: Burmistrz Reszla Pan Marek Janiszewski, Proboszcz parafii Krzysztof Bumbul, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Kowalska, wiceprzewodnicząca Anna Scheiba, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

W pierwszej kolejności odbyła się część oficjalna, którą rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły Pani Danuta Baten, która skierowała do nauczycieli słowa uznania oraz serdeczne podziękowania za trud, jaki wkładają w wychowanie i edukację dzieci.

Wiele ciepłych słów i życzeń padło również z ust zaproszonych gości, były kwiaty, podziękowania i słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród wyróżniającym się nauczycielom.

Nagrody Burmistrza Reszla otrzymały: Panie Danuta Baten, Małgorzata Krajewska, Joanna Piskosz, Małgorzata Gardocka. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: Pani Dorota Choromańska, Krystyna Bujnowska, Alina Szmul, Halina Kwiatkowska, Magdalena Urbanowicz, Marta Brygoła oraz Pan Janusz Król.

Nagrodę ZNP za 50 –lecie przynależności do związku zawodowego otrzymały Panie Nina Osipiuk i Barbara Lech.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, w której uczniowie z humorem przedstawili uroki szkolnego życia. Dla urozmaicenia scenki były przeplatane piosenkami. Znakomita gra aktorska dzieci oraz żartobliwe teksty, u każdego widza wywoływał uśmiech. Występujący otrzymali gromkie brawa, co może świadczyć o tym, że wszystkim zgromadzonym program bardzo się podobał.

Na koniec Pani Dyrektor Szkoły podziękowała występującym uczniom i osobom, które przygotowały uroczystość Paniom Halinie Kwiatkowskiej, Jolancie Radomskiej, Magdalenie Urbanowicz, Agacie Doboszewskiej -Kasperek, Dorocie Borejko, Marzenie Pełka- Łyszczarek oraz Marcie Lewczuk-Dalidze. Szczególne podziękowania organizatorzy uroczystości składają dyrekcji Miejskiego Domu Kultury za użyczenie sprzętu nagłaśniającego oraz panu Ireneuszowi Pawelczykowi za dbanie o stronę dźwiękową podczas występu.

Impreza zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły i emerytów. Dziękujemy Pani Beacie Subocz- przewodniczącej Rady Miejskiej za przesłane życzenia oraz piękny i smaczny tort.

opublikowano: 2016-10-14, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy