Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < DOKARMIAMY ZWIERZĘTA LEŚNE ⁄

DOKARMIAMY ZWIERZĘTA LEŚNE

Od września do listopada w Szkole Podstawowej Nr 3 w Reszlu trwała 3 edycja akcji zbierania kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych pod hasłem „Podaruj kasztaniaka, podaruj żołędziaka dla leśnego zwierzaka”.

Inicjatorami przedsięwzięcia byli uczniowie klas III b i III c. Całą akcję koordynował tata Marcelinki, uczennicy klasy III b, pan Marcin Filipczyk, który z dzielną pomocą córki wykonał stojak na worki do kasztanów i żołędzi, a następnie wymieniał worki, które bardzo szybko zapełniały się przysmakami dla zwierząt leśnych.

Społeczność szkolna, przedszkolaki, nauczyciele, starsze rodzeństwo, rodzice i dziadkowie bardzo chętnie włączyli się do akcji, czego efektem było uzbieranie 23 worków kasztanów po 25 kg każdy i 3 trzydziestokilogramowych worków żołędzi. Tym samym ubiegłoroczny wynik został pobity (16 worków kasztanów i 1 worek żołędzi)!

Cieszy nas fakt, że uczniowie bardzo chętnie przystąpili do akcji. Świadczy to o tym, że rozumieją, iż mroźna i śnieżna zima to trudny okres dla dzikich zwierząt. Gruba warstwa śniegu i lód utrudniają zwierzętom leśnym dostęp do naturalnego pokarmu i wody, dlatego też należy pomagać im przetrwać zimę.

W czasie Ogólnopolskiego Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej, który tradycyjnie będzie miał miejsce 11 lutego 2017 roku uczniowie pojadą do lasu w Gudnikach i rozsypią zwierzętom część zebranego w szkole pożywienia. Tym razem nie zapomnimy także o ptakach, dla nich również przygotujemy smakołyki do ptasiej stołówki.

Kierujemy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które tak licznie włączyły się do akcji. Bez Was nie byłaby ona tak owocna!

DZIĘKUJEMY!
Uczniowie klas III b i III c