Jesteś tu: strona główna < Oświata < DETEKTYW NA TROPIE ⁄

DETEKTYW NA TROPIE

Jak wynika różnorodnych badań, z Internetu korzysta prawie 100% nastolatków.

W prawie każdym domu, w którym wychowują się dzieci, znajduje się komputer z dostępem do sieci. Bardzo często młodzież posiada także własne urządzenie mobilne, co powoduje, że młodzi ludzie korzystają z niego bez przerwy. Co najczęściej robią w sieci? Jakich informacji szukają? Jak pomóc młodym ludziom w skutecznym i trafniejszym poszukiwaniu informacji i weryfikowaniu tych już znalezionych? Można było się tego dowiedzieć podczas zajęć warsztatowych zorganizowanych 26 marca 2019 roku przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy V a i V c, którzy podczas interesujących i bardzo ciekawie przeprowadzonych zajęć dowiedzieli się wielu praktycznych rzeczy, które mogą im pomóc w zdobywaniu wiedzy i ukształtowaniu postawy krytycznej wobec informacji odnajdywanych w Internecie.

Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz prowadzącemu zajęcia, panu Adrianowi Stachurskiemu.

Uczniowie klas V a i V c

opublikowano: 2019-04-10, © uczniowie SP 3,