Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Czytamy książki z serii „ Mikołajek” Rene Goscienny’ego w konkursie „ZOSTAŃ MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA” - rok 2017 ⁄

18.10.2017r. zakończył się drugi w tym roku szkolnym konkurs czytelniczy ogłoszony przez bibliotekę szkolną pod hasłem „Zostań mistrzem pięknego czytania”, do którego przystąpili tym razem uczniowie z klas IV-V. Celem konkursu było podniesienie poziomu czytelnictwa, popularyzacja książek z serii „Mikołajek” Rene Goscienny’ego, Jeana - Jacquesa Sempé, znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej oraz wyrabianie nawyku czytania.

Analogicznie, jak w klasach II i III konkurs przeprowadzany był w dwóch etapach: I – klasowy, podczas którego poloniści w klasach IV i V wytypowali zwycięzców do II etapu – szkolnego.

Zakwalifikowało się 15 uczniów.

KLASY IV:

1. Roksana Ruszczyńska - kl. IVa
  2. Violetta Crimella - kl. IVa
  3. Julia Węglarska - kl. IVa
  4. Anna Szczepańska - kl. IVb
  5. Korneliusz Kubala - kl. IVb
  6. Julia Baranowska - kl. IVb
  7. Malwina Buniowska - kl. IVc
  8. Oliwia Bober - kl. IVc
  9. Daria Sobczuk - kl. IVc

KLASY V:

1. Astrid Romańczuk - kl. Va
  2. Daria Kopańska - kl. Va
  3. Jakub Lewandowski - kl. Va
  4. Magdalena Maślankowska - kl. Vb
  5. Weronika Kutermacha - kl. Vb
  6. Weronika Parakiewicz - kl. Vb

Uczestnicy konkursu prezentowali książki: „Mikołajek i inne chłopaki”, „Mikołajek”, „Mikołajek ma kłopoty”, „Rekreacje Mikołajka”, „Nieznane przygody Mikołajka”, „Nowe przygody Mikołajka”, „Najnowsze przygody Mikołajka”, „Rozrywki Mikołajka” przed komisją, w skład której weszły następujące panie: Agata Doboszewska-Kasperek (polonista), Agnieszka Węglarska, Halina Kwiatkowska, Elżbieta Głowacka. Najwięcej punktów, a tym samym I miejsce i tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” na poziomie klas IV otrzymała – Anna Szczepańska z klasy IVb, zaś na poziomie klas V – Weronika Parakiewicz z klasy Vb. Wszyscy uczestnicy II etapu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a „Mistrzowie” nagrodę książkową.

Dziękuję za miłą współpracę komisji oraz polonistom z SP 3, zaś uczniom życzę dużo humoru, gdy będą sięgać po następne części książek z serii „ Mikołajek”.

opublikowano: 2017-10-19, © Małgorzata Krajewska,

fot. Małgorzata Krajewska