Szkoła Podstawowa Nr 3
im. Marii Dąbrowskiej
w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Oświata < Czwarta zbiórka kasztanów i żołędzi w Reszelskiej Trójce ⁄

Czwarta zbiórka kasztanów i żołędzi w Reszelskiej Trójce

Jesienią w reszelskiej Trójce po raz czwarty odbyła się zbiórka kasztanów i żołędzi dla leśnych zwierząt pod hasłem „ Podaruj kasztaniaka, podaruj żołędziaka dla leśnego zwierzaka”. Zorganizowali ją uczniowie klas III c i IV b. Nad jej sprawnym przebiegiem, wzorem ubiegłych lat, czuwał Pan Marcin Filipczykz Koła Łowieckiego „Wiewiórka”, który dostarczał puste worki do szkoły i odbierał już zapełnione.

Do akcji włączyli się bardzo aktywnie uczniowie naszej szkoły, przedszkolaki oraz rodzice i nauczyciele. Pomimo deszczowej pogody, która nieco utrudniła nam zbiórkę, jesiennych owoców w workach stojących na szkolnym korytarzu przybywało z każdym dniem. Ostatecznie zebraliśmy 7 worków kasztanów i 4 worki żołędzi. Cieszymy się, że pobiliśmy rekord w zbiórce żołędzi, ponieważ rok temu uzbieraliśmy ich tylko jeden worek.

Zbiórka kasztanów i żołędzi była po raz kolejny wspaniałą lekcją niesienia pomocy zwierzętom leśnym, którym w czasie zimy trudno znaleźć pokarm. Dzieci wykazały się odpowiedzialnością i troską o dobro zwierząt.

Już w lutym 2018 roku wspólnie z leśnikami i myśliwymi po raz kolejny będziemy obchodzili Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Wtedy tez udamy się na wycieczkę do lasu, gdzie osobiście dokarmimy zwierzęta leśne rozsypując im uzbierane w szkolnej akcji kasztany i żołędzie.

W imieniu własnym oraz zwierząt leśnych serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które czynnie wsparły naszą akcję. Jesteśmy wdzięczni za to, że zawsze możemy na Was liczyć!

Uczniowie klas III c i IV b
z wychowawczyniami –