Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Ciekawe ferie w szkole ⁄

Ciekawe ferie w szkole

Ferie to czas odpoczynku od nauki, czas wolny, który można przeznaczyć na przyjemności. Oczywiście najbardziej wskazany byłby wypoczynek poza miejscem zamieszkania, ale niewiele dzieci z naszej szkoły korzysta z takiej formy wypoczynku. Większość uczniów spędza czas wolny od nauki w domu, często nudząc się. Stąd padła propozycja zorganizowania ferii zimowych w szkole. Dla wielu uczniów taka propozycja była jedyną formą wspólnej zabawy i wypoczynku.

Z propozycji wypoczynku w pierwszym tygodniu ferii na terenie szkoły skorzystali uczniowie począwszy od oddziałów przedszkolnych, a skończywszy na szóstoklasistach.

Uczniowie mogli wyrabiać swoją sprawność fizyczną na zajęciach w sali gimnastycznej. Gry sportowe „Dwa ognie”, strzały do celu, rzuty na bramkę, rzuty do kosza mogły odbywać się dzięki dostępnej i wolnej sali.

Biorąc udział w zajęciach zespołowych, dzieci uczyły się współdziałania, wytrwałości, zdyscyplinowania i odpowiedzialności. A przede wszystkim zabawa wywoływała uśmiech na twarzach dzieci.

Na zajęciach w sali komputerowej uczyły się racjonalnie korzystać z komputera. Bezpiecznie korzystały z zasobów Internetu. Projektowały krzyżówki w edytorze tekstu Word. Wykorzystywały programy graficzne i projektowały plakaty pod hasłem „Ferie w szkole”. W ostatnim dniu wykonały prezentację multimedialną w programie Power Point na temat: „Moje ferie”. Chętnie rozwijały swoje zainteresowania i talenty

.

W świetlicy szkolnej mogły rozwijać zdolności plastyczne. Wykonywały pracę plastyczną „Zima” z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych. Poszerzały swoją wiedzę w grach edukacyjnych, planszowych i zręcznościowych. Uczniowie kierowali się zasadami wzajemnej życzliwości, uczciwości i pomocy.

Pobudzały swoją wyobraźnię i umiejętności aktorskie w szkolnym teatrzyku z użyciem kukiełek i pacynek. Zainscenizowały bajkę „Czerwony Kapturek”.

Zajęcia w ferie były okazją do integracji uczniów, propozycją ciekawie zagospodarowanego czasu wolnego, uczyły kreatywności, poszerzały wiedzę uczniów.

W drugim tygodniu ferii na terenie szkoły odbywały się zajęcia karate. Dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli wspólne gry i zabawy mogły się odbywać pod czujnym okiem wychowawców. Bardzo serdecznie dziękuję oddanym nauczycielom, którzy swój prywatny czas poświęcili zajęciom z dziećmi. Dziękuję paniom Dorocie Choromańskiej, Jolancie Wasilewskiej, Halinie Kwiatkowskiej, Jolancie Radomskiej, Bożennie Michalak, Małgorzacie Gardockiej, Joannie Piskosz oraz panu Januszowi Królowi.

W opiece nad dziećmi pomagali pani Małgorzata Kuszczak i pan Gaspar Jaśkiewicz.

opublikowano: 2016-02-08, © Krystyna Bujnowska,

fot. Organizatorzy