Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < BohaterOn - włącz historię! ⁄

BohaterOn - włącz historię!

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do pięknej i wartościowej akcji BohaterOn - włącz historię! Projekt ma charakter edukacyjny, popularyzuje postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.

W listopadzie zostały przeprowadzone lekcje w klasach VIII, które pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Dzięki udostępnionym materiałom, mogli poszerzyć swoją wiedzę o Powstaniu Warszawskim i losach jego uczestników. Obecnie otrzymaliśmy dyplomy potwierdzające nasz udział w projekcie.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Zajęcia są realizowane w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

opublikowano: 2023-03-14, © Magdalena Baranowska,

fot. Magdalena Baranowska