Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Blaszanie granie ⁄

Blaszanie granie

08.02.2016 r Agencja Artystyczna MAT z Olsztyna zaprezentowała kolejny koncert muzyczny pt. „Blaszane granie”, podczas którego uczniowie zapoznali się z rodziną instrumentów dętych blaszanych. Dzieci poznały budowę i brzmienie trąbki i tuby. Dowiedziały się, w którym miejscu w tych instrumentach znajdują się ustnik, wentyle oraz czara głosowa. Mogły także posłuchać granego na trąbce Hejnału Mariackiego oraz tańca dworskiego – gawota, a także utworów wykonanych na tubie, min. „Miała baba koguta”. Artyści przygotowali słuchaczom zagadki muzyczne – dzieci miały odgadnąć jakie zwierzę ukryło się w zagranym utworze. Na koniec muzycy i występujący uczniowie przemaszerowali pod kierownictwem kapelmistrza wystukującego rytm buławą.

Reprezentanci klas drugich wzięli udziałw konkursie muzycznym. Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Bober z klasy II c. Tradycyjnie odbył się także turniej wiedzy o muzyce, którego zwyciężczyniami zostały Amelia Witek z klasy III b oraz Anna Szczepańska z klasy II b.

opublikowano: 2016-02-11, © Joanna Maksymiuk,

fot. Krystyna Dudek