Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Blaszane granie ⁄

Blaszane granie

Dnia 3 października 2011 roku w szkole odbył się niecodzienny koncert pod tytułem „Blaszane granie”. Agencja Artystyczna MAT z Olsztyna przybliżyła uczniom klas O-III brzmienie instrumentów dętych blaszanych-trąbki i tuby oraz zapoznała z budową tychże instrumentów. W bardzo ciekawy, humorystyczny sposób zostali uczniowie wprowadzeni w tajniki pojęć muzycznych. Prowadzący z pomocą osób wybranych spośród widowni przekazywał kolejne pojęcia muzyczne: korpus, ustnik, piszczałka, wentyle, czara głosowa.

W rolę kapelmistrza z buławą, trąbki, tuby, perkusji wcielili się z wielkim entuzjazmem uczniowie naszej szkoły. Całości przygrywał zespół Agencji Artystycznej MAT z Olsztyna.

Na zakończenie koncertu odbył się konkurs z wiadomości przekazywanych podczas jego trwania. Wygrała go uczennica Julka Smólnik z klasy II b, która otrzymała nagrodę rzeczową. Pozostali uczestnicy konkursu również zostali obdarowani nagrodami książkowymi.

Koncert wszystkim bardzo się podobał. Zapraszamy Agencję Artystyczną MAT na kolejne spotkania z muzyką.

opublikowano: 2011-10-03, © Krystyna Bujnowska,

fot. Krystyna Bujnowska