Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Bezpieczny Internet ⁄

Bezpieczny Internet

Pod takim hasłem 27 lutego 2013 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej zostały przeprowadzone zajęcia uczniom klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Korzystanie z komputera i Internetu wspaniale wspomaga naukę dzieci i może być świetną formą rozrywki, pod warunkiem jednak, że będzie się korzystało z Sieci rozważnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Zasady zasadami, jednak przede wszystkim należy rozmawiać z dziećmi i uświadamiać je, jakie treści mogą znaleźć w Sieci. Dzieci muszą wiedzieć, że nie wszystkie informacje w Internecie są prawdziwe i powinny umieć je oceniać. Najlepszą profilaktyką zagrożeń internetowych jest edukacja.

Właśnie taką profilaktykę dzieciom zapewniły zajęcia w bibliotece. Pomogły w tym scenki dramowe odegrane przez Sieciaki i Sieciuchy, ciekawa prezentacja multimedialna przygotowana przez organizatorki spotkania Panie Wiesię i Alę oraz scenografia, która wprowadziła uczniów w tematykę zajęć.

Myślę, że zasady bezpieczeństwa, z którymi zapoznali się mali uczestnicy spotkania zaowocują w przyszłości bezpieczeństwem w Sieci.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne umówione spotkanie w bibliotece. Do zobaczenia wkrótce!

opublikowano: 2013-02-28, © Krystyna Bujnowska,

fot. Organizatorzy