Jesteś tu: strona główna < Oświata < BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ ⁄

BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ

W ramach wojewódzkich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, 22.09.2018r. w miejscowości Droszewo (Gmina Biskupiec) odbyły się biegi przełajowe, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

Głównym celem zawodów było uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wyłonienie najlepszych biegaczy województwa warmińsko-mazurskiego oraz wyłonienie reprezentacji powiatu olsztyńskiego – ziemskiego - w indywidualnych biegach przełajowych uczniów.

W imprezie uczestniczyło prawie pół tysiąca młodych biegaczy ze szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Bieńkowska, Oliwia Jałoszewska, Wiktoria Jarzyna, Antoni i Julian Gałka, Patrycja Wolińska, Oliwia i Gabriela Wasilewicz, Aleksandra Jaruga, Kinga Celej, Julita Siłkowska, Oliwia Kreczman, Agata Gabrusewicz i Weronika Żmudzka.

W kategorii 2008 i młodsze, drugie miejsce zajęła Wiktoria Jarzyna, a dwunaste Joanna Bieńkowska. W kategorii 2008 i młodsi, piętnaste miejsce zajął Antoni Gałka. W kategorii 2006-2007 dziewcząt, czwarte miejsce zajęła Patrycja Wolińska, dziewiąte Oliwia Wasilewicz, dziesiąte Julita Siłkowska, dwudzieste Gabriela Wasilewicz, dwudzieste piąte Kinga Celej.

W kategorii 2006-2007 chłopcy, dwudzieste szóste miejsce zajął Julian Gałka.

W kategorii 2004-2005 dziewczęta, na dziewiątym miejscu znalazły się Agata Gabrusewicz i Oliwia Kreczman, na dwudziestym pierwszym Weronika Żmudzka.

W klasyfikacji szkół Zespół Szkolno- Przedszkolny z Reszla zajął miejsce szóste.

Tekst: Oliwia Jałoszewska

opublikowano: 2018-10-11, © Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu,