Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA ⁄

BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA

Dzieci uczestniczą w ruchu drogowym już od najmłodszych lat. Należy więc przygotować je do bezpiecznego zachowania się na drodze tak, aby unikały zagrożeń i nie powodowały ich swoim zachowaniem. Należy zawsze pamiętać, że są one jedną z najbardziej zagrożonych grup uczestników ruchu drogowego. Zapewnienie im bezpieczeństwa możliwe jest tylko przy wspólnym działaniu rodziców, szkoły i policji.

Dlatego też Oddziały Przedszkolne przy SP nr 3 w Reszlu zaprosiły funkcjonariusza policji p. Jana Krasa, aby podzielił się z maluchami wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się na drogach.

Dnia 24-10-2011 odbyły się zajęcia, podczas których została przeprowadzona przez zaproszonego gościa pogadanka na temat: „ Bezpieczna droga do przedszkola”. Dzieci utrwaliły sobie zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, podstawowe zasady ruchu drogowego dla pieszych oraz poznane wcześniej znaki drogowe. Obejrzały też film instruktażowy pt. „Moja droga do szkoły” przedstawiający wiele sytuacji prawidłowego zachowania się w drodze do przedszkola i szkoły.

Niespodzianką był udział w zajęciach funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego w Kętrzynie. Dzieci miały okazję obejrzeć specjalny radiowóz policyjny używany podczas wypadków drogowych

Dziękujemy panu dzielnicowemu za ogromne zaangażowanie w przygotowane zajęcia oraz za przekazanie cennej wiedzy, która z pewnością zaowocuje nowymi umiejętnościami.

opublikowano: 2011-10-25, © Joanna Maksymiuk,

fot. Organizatorzy