Szkoła Podstawowa Nr 3
im. Marii Dąbrowskiej
w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Oświata < Andrzejkowe zabawy w Oddziałach Przedszkolnych ⁄

Andrzejkowe zabawy w Oddziałach Przedszkolnych

W dniach od 28 – 30 listopada w Oddziałach Przedszkolnych przy SP nr 3 zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki, które stały się już tradycją. Te dni były dniami radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Przygotowane rekwizyty, świece stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom.

Przedszkolaki poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów i tradycję lania wosku. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Nie zabrakło też ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującego kręgla. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

opublikowano: 2017-12-03, © Krystyna Dudek,