Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Andrzejki w przedszkolu - magiczny dzień wróżb ⁄

Andrzejki w przedszkolu - magiczny dzień wróżb

We wtorek 30 listopada dzieci z grup przedszkolnych 0a, 0b, 0c i 0d przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.

Przygotowane w salach przedszkolnych dekoracje, rekwizyty i świece stworzyły odpowiedni nastrój, sprzyjający przepowiedniom. Andrzejkowe wróżenie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z tradycją i zwyczajami tego święta.

Następnie dzieci z ogromnym zaciekawieniem poznawały swoją przyszłość – tą bliską… „Co dostanę od Świętego Mikołaja?” i tą daleką… „Kim będę w przyszłości?”

W czasie imprezy andrzejkowej na dzieci czekały różne atrakcje, m.in. „Wróżby z gwiazd”, „Wróżby z serduszek”, „Szkatułka z przepowiednią”, „Rzucanie kości”, „Zwierzęta i ja”, „Wróżba z butów”. Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku. Wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.

Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim przedszkolakom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

opublikowano: 2021-12-07, © Anna Szumko,

fot. Anna Szumko