Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W MBP W RESZLU ⁄

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W MBP W RESZLU

Uczniowie klasy Ib i Ic ZS-P w Reszlu w dniu 30 listopada uczestniczyli w andrzejkowych zajęciach bibliotecznych zorganizowanych przez panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu.

Wizyta rozpoczęła się od aktywnego słuchania fragmentu książki „Upiorne andrzejki” autorstwa Agnieszki Stelmaszyk. Pani Alicja Dziemiańczyk tym sposobem wprowadziła uczniów klas pierwszych w tematykę spotkania. Uczniowie w wielkim skupieniu słuchali zabawnej historii nawiązującej do tradycji andrzejkowych. Pani Alicja przeczyła tylko fragment książki, a następnie zaprosiła uczniów chcących poznać dalsze losy jej głównych bohaterów, do samodzielnej już lektury. Tym bardziej, że czytany fragment pochodził z serii książek przeznaczonych właśnie do samodzielnego czytania przez dzieci zaczynające swoją przygodę z czytaniem.

Andrzejkowe spotkanie, na które zostali zaproszeni nasi uczniowie, zostało perfekcyjnie przygotowane przez panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu. Dziękujemy pięknie za przemiłą atmosferę i wspólną zabawę.

opublikowano: 2022-12-07, © Marzena Kościelniak,

fot. Marzena Kościelniak