Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < ANDRZEJKI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH W SP NR 3 ⁄

ANDRZEJKI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH W SP NR 3

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. W naszych grupach przedszkolnych andrzejkowe wróżby odbyły się 25 i 29 listopada. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty, świece stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.

Spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie...

opublikowano: 2016-12-06, © Krystyna Dudek,

fot. Krystyna Dudek