Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < AKCJA KARMNIKI W II B ⁄

AKCJA KARMNIKI W II B

Uczniowie klasy II b Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Reszlu postanowili pomóc przetrwać ptakom trudny, zimowy czas budując na zajęciach technicznych razem z chętnymi rodzicami karmniki.

Cały zespół klasowy podzielony został na sześć grup. Pracą każdego zespołu zadaniowego kierował tata danego ucznia. Po zapoznaniu uczniów z zasadami dotyczącymi bezpiecznego posługiwania się różnego rodzaju narzędziami, uczniowie pod czujnym okiem rodziców, przystąpili do budowania drewnianych karmników. W ruch poszły młotki i wkrętarki. Tworzeniu karmników towarzyszyły duże emocje.

Wszystkie grupy świetnie poradziły sobie z zadaniem. W przeciągu jednej godzin lekcyjnej powstało sześć karmników. Wszystkie wytwory pracy drugoklasistów zostały przymocowane na specjalnie przygotowanych do tego celu palikach przed szkołą i wypełnione smakołykami dla ptaków.

Ale to jeszcze nie był koniec naszych warsztatów

.

Ich zwieńczeniem było zadanie – niespodzianka mające na celu integrację przybyłych rodziców. Zadanie polegało na wspólnym złożeniu przez panów drewnianej choinki, która to będzie zdobić naszą klasę. Panowie oczywiście świetnie poradzili sobie i z tym zdaniem, a zaszczyt założenia gwiazdki otrzymała wychowawczyni. Dziękuję!

Dziękujemy chętnym rodzicom – tacie Łukasza, tacie Natalii, tacie Dawida, tacie Marka, tacie Wiktorii i tacie Oskara za spędzony z nami efektywnie czas oraz naszemu zaprzyjaźnionemu sponsorowi za ufundowanie i przygotowanie nam niezbędnych materiałów.

Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do obserwacji przylatujących do karmników ptaków oraz do wspólnego dbania o to, aby nie brakowało w nich „ptasich smakołyków”.

opublikowano: 2023-12-14, © Marzena Kościelniak,

fot. Marzena Kościelniak