Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W PUDWĄGACH ⁄

AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W PUDWĄGACH

W piątek 30 listopada w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Reszlu odbyła się zabawa andrzejkowa, na którą uczniowie przynieśli łącznie 122 kg karmy dla zwierząt.

Podczas zabawy odbył się również kiermasz ciast.

Celem kiermaszu ciast oraz zbierania karmy było przekazanie ich na rzecz schroniska dla zwierząt w Pudwągach.

6 grudnia członkowie Samorządu Szkolnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego wraz z opiekunką SU - panią Anną Szewczyk za pieniądze zebrane podczas Andrzejek zakupili karmę dla psów, a następnie dostarczyli ją i karmę zebraną od uczniów podczas zabawy do schroniska dla zwierząt w Pudwągach.

Właściciele schroniska byli bardzo wdzięczni, a dzieci cieszyły się z tego, że mogą pomóc w tak szczytnym celu.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego chciałabym serdecznie podziękować wszystkim uczniom Zespołu Szkolno - Przedszkolnego za ogromne zaangażowanie w tę akcję.

Mam nadzieję, że będziemy mieli możliwość zorganizować tego typu zbiórki jeszcze nie raz i cała społeczność szkolna będzie wykazywała się coraz większym zainteresowaniem inicjatywami charytatywnymi.

Katarzyna Jałoszewska

opublikowano: 2018-12-11, © Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu,