Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < ADAM MICKIEWICZ - PATRON MOJEJ SZKOŁY ⁄

ADAM MICKIEWICZ - PATRON MOJEJ SZKOŁY

W związku z 225. rocznicą urodzin patrona Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Reszlu zorganizowany został szkolny konkurs plastyczny.

Adresatami konkursu byli uczniowie klas I-VIII. Celem konkursu było przybliżenie uczniom postaci patrona szkoły oraz zmotywowanie uczniów do twórczych poszukiwań w zakresie różnych technik plastycznych i tym samym rozwijanie ich zdolności oraz umiejętności artystycznych.

Konkurs miał charakter indywidualny. Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej portret Adama Mickiewicza. Proponowaną techniką wykonania pracy był ołówek, węgiel, kredka, pastele lub farby.Dodatkowo w klasach IV-VIII nauczyciel plastyki zachęcił uczniów, by wzbogacali swoje dzieła o kontekst literacki zaczerpnięty z utworów Adama Mickiewicza.

Ogółem na konkurs wpłynęło prawie dwieście prac plastycznych.

Komisja konkursowa obradowała w dniu 18 grudnia i ostatecznie postanowiła przyznać:

I.W kategorii wiekowej klasy I-III:I m-ce Maja Pawłowska kl. III b, II m-ce:

Zofia Gołosz kl. II b, Lena Kocan kl. I a, Wiktoria Kościelniak kl. II b, III m-ce:

Hubert Balcerczyk kl. III a, Agata Kowalczyk kl. III a, Zuzanna Witowicz kl. III a, Lena Szluma kl. III a oraz wyróżnienia: Antonina Kasperek kl. III a, Jan Adamiak kl. I b, Lena Smyk kl. III a, Filip Smyk kl. III b, Blanka Drapała kl. III a, Michał Juszczyk kl. II c, Zofia Korynkiewicz kl. III a

II. W kategorii wiekowej klasy IV-VIII:I m-ce - Weronika Lewandowska kl. VI b, II m-ce: Natalia Bober kl. VI a, Natalia Mackiewicz kl. VIIa, Aleksander Ćwik kl. IV a, III m-ce: Igor Galicki kl. VII a, Antonina Kaczorowska kl. Va, Magdalena Filipczyk kl. VI b, Aleksandra Daliga kl. VII a ora wyróżnienia: Oliwia Krupienik kl. Via, Jan Machnio kl. IV a, Antoni Romańczuk kl. IV a, Gabriela Mackiewicz kl. VII a, Yeva Udovenko kl. IV a, Lena Janik kl. VI b, Anastazja Bartosiewicz kl. VII a.

Laureaci konkursu i uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody niespodzianki, które oficjalnie wręczył Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Reszlu pan Edward Szmul.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane na tablicach, na szkolnym korytarzu.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za tak liczny udział.

Dziękujemy również naszemu sponsorowi za ufundowanie nagród, dzięki którym uczniowiebędą mogli dalej rozwijać swoje umiejętności artystyczne.

Organizatorami konkursu były Marzena Kościelniak i Anna Szewczyk.

opublikowano: 2023-12-21, © Marzena Kościelniak,

fot. Marzena Kościelniak