Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < "ACH CO ZA NOC" - Jasełka 2016 w SP 3 w Reszlu ⁄

"ACH CO ZA NOC" - Jasełka 2016 w SP 3 w Reszlu

"Ach co za noc, niezwykła noc" tymi słowami pastorałki uczniowie naszej szkoły zachęcili wszystkich zaproszonych gości oraz kolegów i koleżanki do przeżywania tej magicznej, jedynej nocy w roku.

Przedstawienie składało się z czterech aktów:

• AKT I - KROPLÓWKA
  • AKT II- ZWIASTOWANIE
  • AKT III - MONARCHOWIE
  • AKT IV - HOŁD JEZUSOWI

Ta Wielka, Radosna Tajemnica została przedstawiona w sposób żywiołowy - wyśpiewana i wytańczona, nawet zwierzęta przemówiły ludzkim głosem, by obwieścić radość wielką i powitać Pana Małego. Postać Archanioła Gabriela była centralną postacią scenariusza jasełek pt. „ Ach! Co za noc!”.

Na pierwszy plan wysunęły się postaci aniołów zwiastujących ludziom różnych stanów radosną wieść o narodzeniu Boga. Wśród bohaterów znalazła się także Gwiazda Betlejemska, Wielka Niedźwiedzica i Niedźwiedź, będący tym razem uosobieniem diabła. Na scenie pojawili się Trzej Królowie, pasterze, Józef , Maryją z Dzieciątkiem. Chórek zaśpiewał i zatańczył w rytm pastorałek. Doskonałym uzupełnieniem tekstu mówionego była muzyka, budująca nastrój poszczególnych scen oraz piosenki dla dzieci i pastorałki, które powstały specjalnie na potrzeby tego scenariusza.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: burmistrz Reszla pan Marek Janiszewski, wiceburmistrz pan Jerzy Bajorek z rodziną, ksiądz dziekan proboszcz tutejszej parafii Krzysztof Bumbul, licznie zgromadzeni rodzice.

Uroczysty apel był okazją do wręczenia nagród uczniom, którzy wykonali przepiękne szopki na konkurs szkolny. Wszyscy zaproszeni goście, którzy zabierali głos na akademii chwalili piękny występ i ogromny wkład pracy włożony przez występujących artystów.

Jasełka przygotowała siostra Czesława Bezrutczyk, która była głównym reżyserem, natomiast w przygotowaniach pomagały panie Dorota Choromańska, Jolanta Wasilewska i Małgorzata Maksymiuk. Dekorację sali wykonały panie Dorota Borejko i Małgorzata Kuszczak. Piękne stroje owieczek uszyła pani Elżbieta Janowska. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

opublikowano: 2016-12-22, © Krystyna Bujnowska,

fot. Krystyna Dudek