Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < ABBA w SP 3 Reszel ⁄

ABBA w SP 3 Reszel

Pod takim tytułem odbył się 11 czerwca ostatni w tym roku szkolnym koncert muzyczny dla klas 4-6 przygotowany przez Agencję Artystyczną „MAT” w Olsztynie. Na wstępie odbył się finał konkursu wiedzowego, w którym wzięli udział zwycięzcy poprzednich edycji: Damian Zelma z kl. 4a, Łukasz Wójcik z kl. 5b i Damian Łuczyński z kl. 6a, któremu z powodu nieobecności automatycznie przypadło III m-ce. W zmaganiach konkursowych zwyciężył Łukasz Wójcik, a jego młodszy kolega Damian Zelma zajął II m-ce. Laureat i finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy!

Następie rozpoczął się „koncert ABBY”. Prowadzący, pan Piotr Kozubowski w ciekawy sposób opowiedział uczniom historię niezwykle popularnego szwedzkiego zespołu, który powstał w 1970 r. Niby tak dawno, a utwory znane i śpiewane do dziś. Opowieści o podbojach scen światowych przez zespół przeplatane były przebojami w mistrzowskim wykonaniu. Wysłuchaliśmy takich utworów jak: „Super Trouper”, „Waterloo”, „I Do I Do”, „Money, Money”, „I Have a Dream” oraz wielki przebój „Dancing Queen”.

Na koniec wysłuchaliśmy znanej piosenki „Mamma Mia”. Piosenki rozkołysały nie tylko uczniów, ale również nauczycieli, którzy z rozmarzeniem na twarzy wytupywali rytm piosenek.

Koncert przeniósł wszystkich w inny świat. Niestety trzeba wracać do szkolnej rzeczywistości choć wakacje tuż, tuż!

opublikowano: 2014-06-12, © Małgorzata Gardocka,

fot. Organizatorzy