Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < 21 marca 2019r. – Powitanie Wiosny w klasach IV – VIII i III GIM ⁄

21 marca 2019r. – Powitanie Wiosny w klasach IV – VIII i III GIM

21 marca 2019r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu w budynku przy ulicy Chrobrego 5a także witaliśmy Wiosnę.

Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele zorganizowali różne konkursy.

Obchody te były podzielone na dwie części. W skład części pierwszej wchodziły: konkurs na wiosenne ciasto, konkurs wiedzy o wiośnie oraz konkurs na przebranie o tematyce wiosennej. W przerwach między konkurencjami uczniowie śpiewali piosenki wiosenne. Prowadzącymi imprezy były członkinie Samorządu Uczniowskiego: Maja Pieniak, Katarzyna Jałoszewska, Magdalena Demianiuk, Magdalena Chmarycz oraz Michalina Bartkowiak. Część sportową poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Najpierw odbyły się konkursy dla klas IV-VI szkoły podstawowej, m.in. przeciąganie liny, konkurencje z dużymi, gumowymi piłkami, a następnie konkursy dla klas VII-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum o charakterze „biegowym”, m.in. bieg z obciążeniem, bieg z piłeczką trzymaną na łyżce, bieg z balonem. Na końcu ogłoszono wyniki konkursów oraz rozdano nagrody.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego chciałabym podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom uczniów, którzy zaangażowali się w Szkolny Dzień Wiosny.

Tekst: Katarzyna Jałoszewska

opublikowano: 2019-03-28, © uczniowie SP 3,