Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < 100 LAT DLA NIEPODLEGŁEJ ⁄

100 LAT DLA NIEPODLEGŁEJ

Dokładnie sto lat temu Polska odzyskała niepodległość. Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości wydana została książka dla dzieci „Komendant wolnej Polski” poświęcona tej tematyce. Poznaliśmy ją na kolejnych zajęciach czytelniczych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu w ramach akcji czytelniczej „Rozczytujemy dzieci w Reszlu”. Zajęcia odbyły się 6 listopada 2018 r.

Walkę o wolność naszego kraju z zaborcami autor porównał do walk ze Star Wars. Tylko Star Wars to bajka, a nasza historia zdarzyła się naprawdę. To, że dziś żyjemy w wolnym kraju, jest zasługą wielu odważnych i dzielnych ludzi. „Komendant Wolnej Polski” to opowieść o tym najważniejszym, marszałku Józefie Piłsudskim.

Książka została napisana na poziomie dzieci 7-8 letnich. Duża czcionka, krótkie, proste zdania pozwoliły uczniom samodzielnie, głośno przeczytać tekst. Poznaliśmy historię tego niezwykłego Polaka-Józefa Piłsudskiego. W ramach łączenia edukacji polonistyczno-plastycznej po głośnym czytaniu uczniowie wykonali wspólną biało-czerwoną flagę z bibułkowych kulek. Młodzi uczniowie klasy drugiej SP 3 w Reszlu poznali kawałek naszej historii, na miarę swojego wieku i możliwości. Dziękujemy Paniom z MBP za wybór i polecenie właśnie tej pozycji książkowej do listopadowego czytania.

Klasa II c z wychowawcą K. Bujnowską

opublikowano: 2018-11-07, © Krystyna Bujnowska,