Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu. ⁄

Z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu.

Z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu odbył się festyn sportowo- rekreacyjny. Impreza zaczęła się o godz. 8.00 na placu przed szkołą. Były życzenia z okazji |Dnia Dziecka, przestrogi na temat bezpieczeństwa i ostatnie wskazówki dotyczące festynu. Uczniowie już od kilku dni trenowali poszczególne konkurencje, ponieważ wychowawcy poinformowali o zaplanowanych atrakcjach i wybierali uczniów do poszczególnych drużyn.

Każda klasa otrzymała kartę startową i plan zaliczania konkurencji. Klasę reprezentowała drużyna składająca się z 4 dziewcząt i 4 chłopców. Skład drużyn zmieniał się do poszczególnych konkurencji.

Do zaliczenia było 6 konkurencji:

1. Sztafeta wahadłowa 8x50 metrów.
  2. Przeciąganie liny.
  3. Skok w dal z miejsca obunóż.
  4. Marsz na szczudłach.
  5. Strzały na bramkę i rzuty do celu.
  6. Konkurs wiedzowy.

Klasy rywalizowały ze sobą na poziomach. Rywalizacja była bardzo ekscytująca i wzbudzała wiele emocji.

Po zaliczeniu konkurencji był czas na posiłek. Pan Zbigniew Drabent tradycyjnie serwował kiełbaskę z grila, kucharki dzieliły grochówką i żurkiem, co kto lubi. Każdy uczeń otrzymał na deser pączka, soczek i coś słodkiego. Gimnazjum nr1 w Reszlu zorganizowało loterię fantową, której dochód przeznaczony został dla dzieci w Kongo.

Następnie odbyły się mecze: w piłkę nożną rywalizowała drużyna nauczycieli i rodziców z uczniami, w dwa ognie zagrały dziewczęta. Jak co roku atrakcją był "Mini play back show”, w którym uczniowie naśladowali sławnych wykonawców muzyki pop. O godzinie 12.30 nastąpiło podsumowanie festynu i wręczenie nagród. Wprawdzie pogoda niezbyt dopisała, ponieważ trochę pokropił deszcz, ale było ciepło, ponieważ atmosfera była gorąca. Festyn bardzo podobał się uczniom, niestety wszystko, co dobre szybko się kończy. Do zobaczenia za rok.

opublikowano: 2009-06-06, © Danuta Baten.,

Godz. 9.00  pan Zbigniew Drabent zaczyna grillowanie kiełbaski.
fot. Danuta Baten.
Godz. 9.00 pan Zbigniew Drabent zaczyna grillowanie kiełbaski.
Zupa smakuje.
Zupa smakuje.
Próby chodzenia na szczudłach.
fot. Danuta Baten.
Próby chodzenia na szczudłach.
Niektórzy uczniowie, na szczudłach radzą sobie znakomicie.
fot. Danuta Baten.
Niektórzy uczniowie, na szczudłach radzą sobie znakomicie.
Rzuty do celu.
Rzuty do celu.
Posiłek pod namiotem.
Posiłek pod namiotem.
Komisja sędziowska.
Komisja sędziowska.
Kiełbaska z grila smakuje.
fot. Danuta Baten.
Kiełbaska z grila smakuje.
Chętnych na posiłek nie brakuje.
fot. Danuta Baten.
Chętnych na posiłek nie brakuje.