Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Zmagania konkursowe trzecioklasistów ⁄

Zmagania konkursowe trzecioklasistów

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas trzecich Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Reszlu walczyli o tytuł Mistrza Ortografii oraz Mistrza Matematyki Klas Trzecich.

W poniedziałek 17 kwietnia 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Jego celem było propagowanie wśród uczniów kultury języka polskiego oraz umocnienie i poszerzenie wiedzy z zakresu poprawnej polszczyzny, gramatyki i ortografii. Do zmagań konkursowych przystąpiło 10 trzecioklasistów. Ich zadaniem było poprawne napisanie ze słuchu tekstu, którego bohaterem był Mikołaj Kopernik.

• I miejsce i tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII KLAS TRZECICH” zdobył Jakub Janiszewski – uczeń klasy III b.
  • II miejsce i tytuł „WICEMISTRZA ORTOGRAFII KLAS TRZECICH” zdobyli: Aleksandra Grochowska – uczennica klasy III b oraz Jan Machnio - uczeń klasy III a.

Natomiast w czwartek 20 kwietnia 2023r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny. Jego celem była popularyzacja matematyki oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, a także budzenia nawyku dobrego współzawodnictwa.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie dziesięciu zadań matematycznych.

• I miejsce i tytuł „MISTRZA MATEMATYKI KLAS TRZECICH” zdobył Dominik Pieniak– uczeń klasy III b.
  • II miejsce i tytuł „WICEMISTRZA MATEMATYKI KLAS TRZECICH” zdobył Jakub Janiszewski – uczeń klasy III b.

Polska ortografia jest naszym dziedzictwem kulturowym, a mistrzostwo w posługiwaniu się nią to nie lada osiągnięcie. Wielkim sukcesem jest także wykazanie się talentem matematycznym. Składamy zwycięzcom serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach!

Organizatorzy konkursów:
Jolanta Wasilewska