Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Zajęcia w bibliotece z okazji Dnia Jeża ⁄

Zajęcia w bibliotece z okazji Dnia Jeża

10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Jest to święto jeszcze dość nietypowe, ale również mało znane. Z tej okazji dnia 8 listopada 2023r. uczniowie klas IIb i IIc uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, które prowadziła pani leśnik, Gabriela Ulewicz.

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat przygotowań zwierząt do zimy, w tym również jeża. Potrafili rozpoznać odgłosy różnych zwierząt. Dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia zwierząt oraz wskazówek, np. jak rozpoznać różne gatunki ptaków. Wykazali się obszerną wiedzą na temat zasad zachowania w lesie. Z zainteresowaniem słuchali informacji na temat pracy leśnika. Następnie wyszukiwali w książkach informacji na temat leśnych zwierząt. Podsumowaniem zajęć było kolorowanie drewnianych sylwet zwierząt.

Zajęcia na temat życia jeży będą kontynuowane w klasie, aby poszerzyć wiedzę, poznać zwyczaje i potrzeby, aby faktycznie im pomagać, a nie szkodzić. Jeże są gatunkiem zagrożonym i bez odpowiedniej ochrony w ciągu kilkunastu lat wyginą.

opublikowano: 2023-11-10, © Joanna Piskosz,

fot. Joanna Piskosz