Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Wyjazd nauczycieli do Florencji w ramach programu Erasmus Plus dla nauczycieli ⁄

Wydarzenia_szkolne

Wyjazd nauczycieli do Florencji w ramach programu Erasmus Plus dla nauczycieli

Wakacje to wspaniały czas odpoczynku i nowych możliwości. To także czas, który można poświęcić na doskonalenie zawodowe. Nauczycielki Zespołu Szkół im. M. Rataja w Reszlu dwa tygodnie wakacji spędziły na kursach metodycznych we Florencji z projektu ERASMUS. Pani Kasia Kurgan- Romańczuk pogłębiała wiedzę i umiejętności z zakresu zachęcania uczniów do nauki przez tworzenie pozytywnych środowisk i relacji w klasie, jak i wykorzystanie narzędzi technologicznych. Doskonaliła też umiejętność zintegrowania aplikacji dydaktycznych ze szkolną praktyką. Pani Danuta Machnio studiowała nowe metody zarządzania klasą: nowe metodologie, skuteczne motywacje, współpracę i strategie ewaluacji. Drugi tydzień poświęciła zarządzaniu konfliktami i roli inteligencji emocjonalnej w wychowaniu i edukacji. Nauczycielki wymieniły się doświadczeniem z innymi uczestnikami swoich kursów z Grecji Portugalii, Francji, Słowenii, Hiszpanii, Łotwy i Niemiec. Pocieszające jest to, że wszyscy borykamy się z podobnymi problemami organizacyjno- cywilizacyjnymi, niezależnie od miejsca pracy i typu szkoły. Wszystkim też mocno dała się we znaki pandemia i jej negatywne skutki, głównie psychiczne. Pokłosie kursu stanowią nowe znajomości i energia do dalszej pracy.

opublikowano: 2022-09-15, © Katarzyna Kurgan-Romańczuk,

fot. Katarzyna Kurgan-Romańczuk