Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Wyjazd do kina na film „Cudowny chłopak. Biały ptak” ⁄

Wyjazd do kina na film „Cudowny chłopak. Biały ptak”

6 marca klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Reszlu miały przyjemność obejrzeć w Multikinie w Olsztynie film „Cudowny chłopak. Biały ptak”.

Jest to kontynuacja nakręconego kilka lat temu filmu „Cudowny chłopak”. „Biały ptak” niesie ten sam pełen empatii przekaz, co pierwsza część i jest co najmniej tak samo poruszający. Przedstawiona historia zwracała widzowi uwagę na to, jak wielkie znaczenie mają wrażliwość wobec słabszych i reagowanie na krzywdę innych.

W filmie zostały poruszone takie tematy jak: akceptowanie inności, w tym niepełnosprawności, prześladowanie w szkole, bullying, antysemityzm, ksenofobia, zagłada Żydów podczas II wojny światowej, okupacja nazistowska w różnych krajach.

Pokazane zostały także takie wartości, jak: odwaga, honor, asertywność, umiejętność przeciwstawienia się grupie.

„Nie bądź obojętny, reaguj na zło”- to główne przesłanie filmu, który uświadamia odbiorcy, w jaki sposób pozornie błahe przyzwolenie na wyśmianie kolegi może urosnąć do przyzwolenia na niewybaczalne zbrodnie.

Po obejrzanym seansie większość uczniów wychodziła z kina poruszona. Na długo w pamięci zostaną przejmujące obrazy, wzruszające sceny, muzyka i słowa….”prawdziwa siła kryje się wewnątrz”.

opublikowano: 2024-03-14, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy