Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Wycieczka przedszkolaków do OSP w Reszlu ⁄

Wycieczka przedszkolaków do OSP w Reszlu

W dniach 4 - 5 maja 2022 r. przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Reszlu odwiedziły remizę strażacką OSP w Reszlu, gdzie uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami.

Podczas wycieczki przedszkolaki poznały trudną pracę strażaka. Dowiedziały się, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie powodzi, czy wypadku drogowego. Utrwalały też numer telefonu do straży pożarnej – 998 i numer alarmowy - 112.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały i przymierzały stroje i hełmy strażackie. Z ogromnym entuzjazmem obserwowały wozy strażackie i sprzęt strażacki służący do gaszenia pożaru i ratowania ludzi w wypadkach drogowych. Mogły też przećwiczyć umiejętność lania wody ze strażackiej sikawki. Wielką atrakcją było wejście do wozu strażackiego. Dzieci podziękowały strażakom za ciekawą wycieczkę i złożyły życzenia z okazji Święta Strażaka, które obchodziliśmy 4 maja.

Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń, które przedstawiły w formie kolorowych prac plastycznych.

Składam serdeczne podziękowania strażakom OSP w Reszlu za umożliwienie przedszkolakom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

opublikowano: 2022-05-17, © Anna Szumko,

fot. Anna Szumko