Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Wycieczka pierwszaków do lasu na ścieżkę edukacyjną ⁄

Wycieczka pierwszaków do lasu na ścieżkę edukacyjną

20 października 2023 roku klasy pierwsze wraz z wychowawcami oraz mamą Filipa, ucznia klasy 1b, wybrały się na autokarową wycieczkę do lasu w Św. Lipce. Przed wyjazdem przypomnieliśmy sobie jak należy zachowywać się w lesie.

Odbyliśmy długi spacer przez las z panią leśnik Wiesławą Pręcikowską. Obserwowaliśmy przyrodę i zmiany zachodzące w lesie jesienią. Zbieraliśmy do wspólnego koszyka materiał przyrodniczy, z którego zimą będą miały uciechę zwierzęta leśne. Rozpoznawaliśmy grzyby oraz gatunki drzew. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek o życiu roślin i zwierząt mieszkających w tym lesie. Obejrzeliśmy leśną lodówkę. Zaglądaliśmy do budek, zawieszonych na drzewach.

Na zakończenie przy ognisku zatrzymaliśmy się na odpoczynek i zjedliśmy ze smakiem upieczone kiełbaski. Wyjazd do lasu był bardzo udany. Chociaż pogoda próbowała spłatać nam figla, to jednak humory nam dopisywały. Pełni wrażeń, uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły na dalsze lekcje.

Dziękujemy pani Wiesławie Pręcikowskiej za pokazanie nam uroków leśnego królestwa.

opublikowano: 2023-10-23, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy