Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Wycieczka klas III do Trójmiasta ⁄

Wycieczka klas III do Trójmiasta

Dnia 10 maja 2023r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Trójmiasta. Celem wycieczki było: poznanie historii i zabytków Gdańska , zapoznanie z Morzem Bałtyckim, wizyta w oliwskim ZOO oraz spacer po molo w Spocie. Program obfitował w wiele ciekawych atrakcji.

Rano dotarliśmy do oliwskiego ZOO. Na 126 ha oglądaliśmy ssaki, ptaki i gady. Można tu było spotkać ponad 790 zwierząt, reprezentujących blisko 150 gatunków z całego świata. Dzieci z zaciekawieniem oglądały zwierzęta i czytały przy każdym wybiegu tabliczki opisujące dany gatunek i ciekawostki z nim związane. Będąc w ZOO można jak się okazuje nie tylko zobaczyć wiele zwierząt, ale także dowiedzieć się sporo na ich temat.

Następnie udaliśmy się do Sopotu na molo – najdłuższe w Europie. Molo to jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych, wizytówka kurortu. I to miejsce bardzo się dzieciom podobało. Zachwycały się ilością wody dookoła-dla wielu uczestników było to pierwsze spotkanie z morzem. Piękna pogoda była świetną okazją do zamoczenia nóg w morzu po zejściu na plażę. Wielu zbierało muszelki-pamiątki znad morza. Kulminacyjnym punktem wycieczki okazał się Gdańsk-najpiękniejsze miasto Polski północnej. Po obiedzie na gdańskiej Starówce spotkaliśmy się z przewodnikiem, panem Arkiem, który z ogromną pasją opowiedział dzieciom o tym bogatym mieście. W Gdańsku zwiedzaliśmy atrakcje w zasięgu obwarowań Starego Miasta, gdzie zobaczyliśmy: Fontannę Neptuna, Trakt Królewski, Dwór Artusa, Bazylikę Mariacką – największą średniowieczną świątynię z cegły w Europie, Wielki Młyn – Żuraw, przespacerowaliśmy się ulicą Długą i Długim Targiem oraz nabrzeżem Starej Motławy.

Do domu wróciliśmy zadowoleni i w wyśmienitych humorach. Wszyscy uczestnicy ocenili wyjazd jako udany. Do tej wycieczki uczniowie przygotowywali się od kilku miesięcy. Płatność za wycieczkę została rozłożona na 4 dogodne raty, tak by każdy mógł z niej skorzystać. Klasy wcześniej wiele czytały i oglądały w albumach i w Internecieo odwiedzanych później miejscach. Przygotowywały w zespołach prezentacje na temat zwiedzanych obiektów. Przekonały się po wycieczce i jednogłośnie stwierdziły, że to co zobaczyły i przeżyły na żywo było fascynującym doświadczeniem.

Uczniami w czasie wycieczki opiekowały się wychowawczynie Danuta Baten-3b, Krystyna Bujnowska-3a, pani pedagog Sylwia Ciesiun oraz Rodzic pani Marlena Porwolik.

Wychowawczynie klas 3

opublikowano: 2023-05-14, © Danuta Baten.,