Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < VII Bieg dla Ziemi ⁄

VII Bieg dla Ziemi

Dnia 05.05.2023 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Reszlu odbył się już po raz siódmy bieg dla Ziemi. Celem akcji było promowanie w środowisku lokalnym zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną, jaką jest bieganie.

Bieg odbył się na stadionie miejskim. Wzięło w nim udział 245 uczniów. Zwycięzcy z każdego rocznika otrzymali medale. Natomiast wszyscy uczestnicy biegu otrzymali butelkę wody oraz batonika. Projekt medalu wykonała uczennica klasy VIIId - Maria Brygoła.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał dyrektor szkoły, p. Edward Szmul. Uczennice z klasy sportowej IVa zachęcając do rozgrzewki i dopingując wszystkich uczestników zaprezentowały układ taneczny z elementami gimnastyki. Następnie chętni uczniowie wzięli udział w biegu w swoich rocznikach pokonując wraz z wiekiem coraz dłuższy dystans. Było wiele emocji. Uczestników dopingowali do biegu rodzice, dziadkowie, znajomi.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji biegu: dyrektorowi Zespołu Szkolno- Przedszkolnego - p. Edwardowi Szmulowi, nauczycielom wychowania fizycznego, uczennicom i uczniom z klas sportowych IVa, VIIIc, VIIId i innym, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i przebieg imprezy.

Sponsorem Biegu dla Ziemi był Urząd Gminy w Reszlu oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Reszlu. Główni organizatorzy VII biegu dla Ziemi: Joanna Piskosz i Wojciech Jałoszewski.

opublikowano: 2023-05-11, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy