Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Spotkanie przedszkolaków z autorką Katarzyną Węglicką ⁄

Spotkanie przedszkolaków z autorką Katarzyną Węglicką

Dnia 6 maja 2022 r. przedszkolaki z grupy 0A udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu na spotkanie z autorką Katarzyną Węglicką. Było to pierwsze takie spotkanie, które zainteresowało dzieci, pobudzało ich dziecięcą wyobraźnię, rozwijało zainteresowania a także pozwoliło wykorzystać już wcześniej poznane wiadomości na różne zagadnienia.

Dzieci tworzyły z panią Kasią opowieść o podróżach małego Kejcika wędrowniczka. Kejcikw wyobraźni dzieci spotykał np. zwierzęta tj. białego tygrysa , polarnego misia, wielbłąda, wawelskiego smoka. Spotkał również ciekawych ludzi - Roberta Lewandowskiego, Ronaldo, zwiedził Gdańsk i Kraków ale też poleciał w kosmos. Przedszkolaki radziły sobie świetnie,zadawały autorce pytania, które je nurtowały.

Dzieci umówiły się z panią Kasią, że w przedszkolu wykonają rysunki do przygód małego Kejcika wędrowniczka i powstanie pierwsza ich książeczka. Na zakończenie, aby w dalszym ciągu rozwijać swoje czytelnicze zainteresowania dzieci wypożyczyły książki z serii ,,Ciekawe dlaczego?”.

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Węglickiej za bardzo ciekawe spotkanie i Paniom Bibliotekarkom za zaproszenie - wychowawczyni Krystyna Dudek i przedszkolaki z grupy 0A.

opublikowano: 2022-05-18, © Krystyna Dudek,

fot. Krystyna Dudek