Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Rok Ruchu w Trójce ⁄

Rok Ruchu w Trójce

Pani Minister Edukacji ogłosiła rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkół w Ruchu. Ta akcja pięknie wpisała się w działania, jakie podejmujemy w szkole. Otóż rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 wypełniali na spotkaniach we wrześniu ankiety dotyczące ich oczekiwań wobec szkoły. Z analizy ankiet okazało się, że rodzice chcą aby w szkole odbywały się atrakcyjne zajęcia ruchowe np. wyjazdy na basen, czyli potwierdziło się, że zajęcia takie należy dzieciom zorganizować.

Wychowawczynie klas pierwszych długo nie czekały i w październiku oraz listopadzie zorganizowały pierwszakom wyjazdy na pływalnię w Kętrzynie. Na wolne miejsca w busie chętnie wpisywały się również dzieci z klasy drugiej. Zajęcia ruchowe w wodzie pełnią wiele jakże pożytecznych funkcji: pozwalają poprawić niewłaściwą postawę, poprawiają zakres ruchomości w stawach, wzmacniają i odbudowują poszczególne grupy mięśniowe, poprawiają ogólną kondycję i wydolność organizmu, a przede wszystkim bardzo integrują grupę.

Bardzo dziękujemy kierownikowi pływalni za dostosowanie godzin pracy pływalni w Kętrzynie do czasu dojazdu grup dzieci z Reszla.

opublikowano: 2013-11-23, © Krystyna Bujnowska,

fot. Organizatorzy