Wydarzenia_szkolne
Przedszkolaki w Warmińskim Uroczysku
29 maja 2023 roku grupy 0c i 0d, czyli pięciolatki z naszego przedszkola odwiedziły Warmińskie Uroczysko w Raszągu. Sama podróż autobusem była ciekawa, bo dłuższa niż zazwyczaj. Dzieci czuły się bardzo dobrze, podziwiając za oknem piękno naszych warmińskich krajobrazów.
Uroczysko położone w spokojnej, leśnej okolicy spodobało się dzieciom od pierwszych chwil. Przedszkolaki wykonały prace techniczne z siana – ptaszki i ludziki, bawiły się na placu zabaw oraz w sali zabaw. Po posiłku odwiedziły zwierzaki zamieszkujące Uroczysko. Mogły zobaczyć owce, kozy, króliki, przepiórki, kury, pieski, alpaki, osiołki. Pani Ania cierpliwie odpowiadała na pytania dzieci o zwierzęta, o to, co lubią jeść, jakie mają charaktery i imiona. Najbardziej dzieciom spodobały się nadal egzotyczne na polskiej wsi alpaki. Niestety te zwierzątka nie chciały dać się nakarmić i pogłaskać. Dużo bardziej towarzyskie okazały się osiołki i kozy, które chętnie jadły trawę, którą karmiły je dzieci. Wycieczka była ciekawa i przedszkolaki z niecierpliwością czekają na następne wyjazdy.
opublikowano: 2023-06-11, © Organizatorzy,
ostatnie artykuły z tego działu:
- Wycieczka do Olsztynka
- Nasz kolejny mały sukces
- Laboratoria przyszłości
- SPOTKANIE PRZYGOTOWAWCZE SZKÓŁ PARTNERSKICH: ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W RESZLU ORAZ PAULUS VAN HUSEN SCHULE LEGDEN ROSENDAHL
- Obchody Dnia Dziecka W Klasach IV-VIII
- Wizyta w Teatrze Capitol
- Wycieczka klasy 4b do Olsztyna
- Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem
- Igrzyska dzieci Szkolnego Związku Sportowego - III miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Województwa W-MSZS w piłce nożnej dziewcząt
- Z Internetem świat jest bliski - zajęcia edukacyjne zespołu CYBERspot
- dalej...